Поршнекомплект Д260 п.38
Поршнекомплект Д260 п.38
В кривошипно-шатунного механізму поршень виконує декілька функцій, серед яких сприйняття тиску газів і передача зусиль на шатун, герметизація камери згоряння і відвід від неї тепла. Поршень є найбільш характерною деталлю двигуна внутрішнього згоряння, оскільки саме з його допомогою реалізується термодинамічний процес двигуна.
Умови, в яких працює поршень, екстремальні і характеризуються високим тиском, температурою і інерційними навантаженнями. Тому поршні на сучасних двигунах виготовляються з легкого, міцного і термостійкого матеріалу – алюмінієвого сплаву, рідше із сталі. Поршні виготовляються двома способами – литтям під тиском або штампуванням, т. зв. ковані поршні.
Схема поршня двигуна
З
Поршень цілісний конструктивний елемент, який умовно поділяють на голівку (в деяких джерелах її називають днище) і спідницю. Форма і конструкція поршня значною мірою визначаються типом двигуна, формою камери згоряння і процесом згорання, які відбуваються в ній. Поршень бензинового двигуна має плоску або близьку до плоскої поверхню головки. В ній можуть бути виконані канавки для повного відкриття клапанів. Поршні двигунів з безпосереднім уприскуванням палива мають більш складну форму. У голівці поршня дизельного двигуна виконується камера згоряння певної форми, яка забезпечує хороше завихрення і покращує сумішоутворення.